Pytania i odpowiedzi

pytania o kominki elektrycznePostaram się przedstawić odpowiedzi na najczęstsze pytania odnośnie kominków elektrycznych. Mam nadzieję że w dużym stopniu rozwieję Wasze wątpliwości:)

  • Czy aby podłączyć kominek elektryczny potrzebna jest ingerencja w instalację elektryczną?
Jeśli kupujemy kominek elektryczny w Polsce, nawet te zagranicznych producentów np. z USA, to z pewnością nie musimy się obawiać takiego problemu. Wtyczki kominków przystosowane są do naszych gniazdek na napięcie 230V.

 

  • Czy w pomieszczeniu w którym pracuje kominek elektryczny, niezbędne jest zapewnienie dodatkowej wentylacji?
Zdecydowanie nie ma takiej potrzeby. Kominki nie emitują żadnych zapachów czy substancji, jak również nie spalają tlenu  w pomieszczeniu. 

 

  • Czy przednia szyba kominka elektrycznego (jeśli taką posiada) nagrzewa się?
Nie spotkałem kominków w których taki proces bym zaobserwował. Jeśli nawet używamy funkcji grzania, szyba zawsze pozostaje neutralnie zimna, co sprawia że nie musimy obawiać się o nasze dzieci czy zwierzęta domowe.

 

  • Gdzie najlepiej szukać kominków elektrycznych, markety czy Internet?
Moim zdaniem Internet daje dostęp do szerokiej gamy producentów. Możemy tam znaleźć interesujące produkty, oraz importowane nowości ze świata. Ciekawy przekrój rynku kominków elektrycznych można spotkać np. na Allegro. W marketach najczęściej mamy ofertę jednego producenta który akurat wygrał przetarg na ekspozycję swojej oferty. Jedyna przewaga może polegać na naocznym sprawdzeniu produktu. Sprzedawcy w Internecie co raz bardziej dbają o ten aspekt i zamieszczają np. dokładne ruchome zdjęcia i filmy.

 

  • Jeśli zdecydujemy się na zakup kominka przez Internet, co z wysyłką?  na co zwrócić uwagę?
Obawy związane z transportem mebli są jak najbardziej zasadne. Wiadomo, mamy tu do czynienia ze szkłem, elektroniką, drewnem, lecz przy zachowaniu ostrożności nie powinniśmy obawiać się wysyłki. Zwróćmy uwagę ile waży kominek, i jaki transport zapewnia sprzedawca. Nie szukajmy w transporcie oszczędności, czasem warto dopłacić nawet do transportu paletowego (ok 120 PLN), by mieć pewność że towar dojdzie w całości bez żadnych uszkodzeń.