Rozpoczął się już sezon grzewczy. Jak sobie radzicie?

Cześć wszystkim

Pogoda nam ostatnio nie sprzyja, powoli zbliża się sezon grzewczy. Jak sobie z tym radzicie?

Ja znam na to trzy sposoby:

1. Biokominek

Biokominki jest to żywy ogień, który pojawia się dzięki podpaleniu specjalnego biopaliwa. Biokominek jest w stanie nieznacznie podwyższyć naszą temperaturę w pomieszczeniu. Jest to jeden z najmniej efektywnych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Należy pamiętać o rozszczelnieniu okien w naszym otoczeniu korzystając z tego źródła ciepła.

Poniżej link do przykładowych biokominków:

https://www.kominki-elektryczne.pl/pl/20-biokominki

2. Kominek elektryczny

Na rynku można znaleźć bardzo dużo modeli kominków elektrycznych z obudową, do zabudowy lub ściennych. Ich moc potrafi dogrzać pomieszczenie do 43 metrów kwadratowych. Wiele z tych modeli posiada termostat. Polega to na ustawieniu dowolnej temperatury. Kominek nagrzewa pomieszczenie i po osiągnięciu ustawionej temperatury po prostu wyłącza grzanie. Gdy kominek elektryczny wyczuje spadek temperatury to na nowo załącza ogrzewanie, aby dogrzać pomieszczenie do wymaganej temperatury.

Poniżej link do przykładowych kominków elektrycznych:

https://www.kominki-elektryczne.pl/pl/14-kominki-led-3d-z-obudowa

3. Kominki elektryczne na podczerwień

Jest to jeden z najlepszych i najbardziej wydajnych kominków elektrycznych, który jest w sprzedaży. W modelu przewagą jest grzanie na podczerwień, które jest najbardziej wydajne ze wszystkich oferowanych kominków elektrycznych. Potrafi on dogrzać pomieszczenie aż do 93 metrów kwadratowych pobierając przy tym mniej mocy (dane producenta). Oczywiście posiada on również termostat i wiele funkcji dodatkowych. Jedną z tych funkcji jest np. Safe Sensor, który dba o bezpieczeństwo wszystkich domowników. Działa on na zasadzie czujnika automatycznie wyłączającego funkcje grzania, który zabezpiecza przed spaleniem w momencie przysłonienia kominka przez np. obrus, firanę inne ciało obce. Do tego wkładu elektrycznego można dobrać sobie różne obudowy kominkowe.

Poniżej link do przykładowych wkładów elektrycznych na podczerwień:

https://www.kominki-elektryczne.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=wk%C5%82ad+elektryczny+na+podczerwien+infrared&submit_search=

 

Najlepszym wyborem byłby kominek z wkładem na podczerwień. Może jest to najdroższa opcja, ale napewno szybko się zwróci.

 

#Kominkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *