Kominek elektryczny LED – czego w nim brakuje?

Kominek elektryczny LED – czego w nim brakuje?

Ostatnio siedząc przy kominku elektrycznym zacząłem się zastanawiać czy jest coś czego brakuje w takich kominkach? Każdy kominek elektryczny, wkład elektryczny, kominek elektryczny z obudową posiada wiele funkcji. Najważniejszą chyba jest bardzo ładny, efektowny kolor płomienia, taki aby wyglądał jak żywy ogień – czyli pomarańczowy.
Wszystkie kominki, które widziałem w swoim życiu posiadają możliwość zmiany koloru płomienia (niebieski, zielony, fioletowy i inne). Czy takie funkcje są potrzebne?
Dodatkowo każdy kominek z którym się spotkałem posiada termostat, timer, efektowne grzanie. Czy grzanie w kominku elektrycznym jest takie ważne? Rozumiem osoby, które chcą się dogrzewać czy zamienić zwykły kominek na kominek elektryczny z grzaniem ze względu np. na wchodzące nowe przepisy dotyczące zakazu palenia.
Ale co z osobami, które nie potrzebują grzania? Większość na pewno chce korzystać z efektu wizualnego – realistycznego, aby uzyskać klimat w jesienne wieczory. Nie widziałem jeszcze kominka który nie posiada efektu grzania. Ciekawe czy takie modele kiedyś wejdą na polski rynek. Wiadomo, że cena takiego kominka, który ma wiele funkcji dodatkowych (kolory płomieni, grzanie, timer, termostat) będzie wyższa. Dlaczego mamy kupić kominek elektryczny z wszystkimi funkcjami z których i tak nie będziemy korzystać?

Pierwszy wniosek: Brakuje kominka elektrycznego bez efektu grzania z ładnym realistycznym płomieniem LED.

Kolejną cechą której brakuje w kominkach elektrycznych LED jest sterowanie poprzez aplikację. Technologia lgnie do przodu, dzięki czemu można nawet zdalnie sterować piekarnikiem 😛
Uważam, że taka funkcja byłaby super. Wiadomo, że teraz jest era telefonów i każdy ma go przy sobie. Zamiast szukać pilota po całym domu, klikamy telefonem i kominek się uruchamia. Aplikacja także byłaby super wygodna dla osób, które używałyby grzania. Siedząc w pracy uświadamiamy sobie, że jest zimno, a za 2 godziny wracamy do domu. Odpalamy apkę włączamy kominek i uruchamiamy grzanie. Czy to nie ułatwiłoby osobom posiadającym kominek elektryczny LED życia? 🙂

Drugi wniosek: Brakuje zdalnego sterowania kominkiem poprzez specjalną aplikację.

Dużo osób oprócz efektu płomienia, chciałoby mieć także efekt dźwiękowy w kominku. Paląc drewno w zwykłym kominku, wydobywa się jakiś dźwięk (trzaskające, pękające drewno, szum)
Kominek elektryczny LED nie wydaje żadnych dźwięków, jest cichutki.
Na rynku jest wiele głośników, które można przyczepić na magnez do kominka, czy po prostu postawić gdziekolwiek. Głównym problemem w tych głośnikach jest to, że trzeba je uruchamiać i wyłączać ręcznie. Dodatkowo dochodzi do tego uciążliwe ładowanie czy wymiana baterii.
Super wyjściem z tej sytuacji byłoby połączenie efektu dźwiękowego z kominkiem. Uruchamiając kominek automatycznie włączał by się dźwięk, który byłby w nim wbudowany. Można by sterować tym dźwiękiem z pilota (ciszej, głośniej, wyłącz, włącz).
Myślę, że byłaby to kolejna świetna funkcja dodatkowa.

Trzeci wniosek: Brakuje wbudowanego efektu dźwiękowego w kominek elektryczny LED, którym dodatkowo można by sterować z pilota.

Myślę, że takie kominki elektryczne LED z tymi funkcjami miałby bardzo duży popyt. Byłoby to znaczne ułatwienie dla wielu osób.

Co wy uważacie na ten temat? Może macie jeszcze jakieś pomysły dotyczące brakujących funkcji w kominach elektrycznych LED? Czego Wam brakuje? 🙂

 

Zdjęcie pobrano z www.kominki-elektryczne.pl

Zdjęcie pobrano ze strony www.kominki-elektryczne.pl

 

#Kominkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *