Kominek w mieszkaniu, czy to możliwe?

Mieszkanie np. w bloku, oraz kominek to zagadnienia, które do tej pory nie chodziły ze sobą w parze.

Jak pamiętam, właścicielom mieszkań od zawsze brakowało, tak klimatycznego i tworzącego atmosferę elementu wyposażenia. Sam często przebywając u znajomego w domu, który posiada prawdziwy kominek, nie mogłem się napatrzeć na prawdziwy płomień. Na szczęście “kominek w mieszkaniu?” tak to możliwe:)

Rozwiązaniem tego problemu może być, szybko poszerzająca się, oferta kominków elektrycznych. Jak się okazuje, kominek w mieszkaniu to nie żadna fanaberia, a co raz większy trend w dziedzinie aranżacji i wyposażenia wnętrz.

Jak już zdecydujemy się na konkretny model i rodzaj kominka elektrycznego (o tym w innych wpisach) nie musimy się martwić o jego podłączenia. Większość kominków dostępnych na naszym rynku, działa na zwykłe napięcie 230V. Nie musimy obawiać się ingerencji w instalację elektryczną, wystarczy tylko podłączyć kominek do zwykłego gniazdka.

Co ważne, podczas codziennego użytkowania kominka elektrycznego, nie musimy przejmować się:

  • zapewnieniem opału, paliwa. Płomień uzyskany jest dzięki żarówkom, a w najnowszych modelach dzięki diodom LED.
  • dodatkową wentylacją pomieszczenia. Nie musimy doprowadzać świeżego powietrza do procesu palenia.
  • emisją jakichkolwiek substancji w trakcie procesu palenia

Dodatkową zaletą kominków elektrycznych, oprócz funkcji typowo dekoracyjnej i nadającej naszym mieszkaniom przytulnego charakteru, jest funkcja grzania. Gdy chcemy szybko dogrzać pomieszczenie, możemy z powodzeniem użyć kominka, zamiast uruchamiać całą instalację grzewczą w mieszkaniu.

#Kominkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *