Promienniki Ciepła i panele na podczerwień – nowoczesne grzanie!

Chciałabym zaciekawić Państwa nowym tematem w kwestii ogrzewania. Ostatnio zbadałem ofertę paneli grzewczych i promienników podczerwieni i wydaję się ona całkiem ciekawa

Zacznijmy od cen. Przykładowa Cena najprostszego panelu o mocy 350W zaczyna się już od nieco ponad 500 PLN. Wybierając taki panel do własnego użytku warto zwrócić uwagę na jego moc jak i rozmiar, gdyż ten rośnie wraz ze wzrostem mocy. Panel wyposażony jest w przewód zasilający i zwykłą wtyczkę. Od razu po podłączeniu grzeje swoja pełną mocą. Biorą pod uwagę że jest to urządzenie na prąd, warto warto używać go świadomie, tak aby nie zaskoczyły nas rachunki za energię.
W tym celu można wykorzystać różnego rodzaju timery i termostaty, które pozwolą nam zapanować nad czasem pracy panelu. Spotkałem się z prostymi urządzeniami działającymi na zasadzie przejściówki jak i bardziej zaawansowanymi, podłączanymi szeregowo do sieci. Fajnym i nowoczesnym rozwiązaniem wydaje się być możliwość sterowania panelem z poziomu naszego smartfona. Podobne rozwiązania sterujące możemy wykorzystać również w przypadku promienników podczerwieni.

Co do zastosowania to panele grzewcze bardziej sprawdzą się w mieszkaniach bądź sklepach, natomiast promienniki ciepła dedykowane są bardziej do pomieszczeń przemysłowych i warsztatów.

Na koniec dodam jeszcze że promieniowanie wydzielana przez panele jaki i promienniki ma korzystne działanie na organizm człowieka, gdyż generuje energię podobna do promieniowania słonecznego. W przeciwieństwie do zwykłych grzejników, promieniowanie ogrzewa nie tylko po wietrze ale w głównej mierze przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, które później oddają nagromadzone ciepło.

Temat z podczerwienie z pewnością zasługuje na dokładniejsze przeanalizowanie i mama nadzieję ze w kolejnych wpisach również poświęcę mu trochę miejsca.

Poniżej przesyłam dwa linki do do produktów napotkanych w pewnym sklepie.

Panel na podczerwień
Panele na podczerwień przy suficie

https://www.kominki-elektryczne.pl/pl/27-promienniki-panele-na-podczerwien

#Kominkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *