Jaki kominek elektryczny ścienny wybrać, cz1 ?

Witajcie,

Piszę wam od tylu lat o kominkach elektrycznych i nowościach. A ani jednego wpisu nie poświeciłem na doradzenie wam i wyjaśnienie, jak wybrać odpowiedni dla nas kominek elektryczny ścienny.

Na wstępie powinniśmy zacząć od tego czym są kominki elektryczne ścienne. Nazywamy tak kominki, których przeznaczeniem jest zawiśnięcie na ścianie lub też zabudowa w ścianie.

Przy wyborze kominka warto spojrzeć co pisze sprzedawca. Zazwyczaj w opisie aukcji podane są sposoby montażu. Bardzo często spotykam się z taką grafiką:

Sposoby montażu kominków elektrycznych
Sposób montażu kominków elektrycznych

Bardzo ładnie prezentuje ona, trzy sposoby montażu kominka ściennego.

Sposób pierwszy: Montaż kominka poprzez zawieszenie go na ścianie. W zestawie zawsze znajduje się listwa montażowa przykręcona do pleców kominka. Wystarczy ją odkręcić, przykręcić na ścianie i zawiesić na niej kominek

Sposób drugi: Montaż kominka poprzez częściową zabudowę w ścianie. W zestawie znajdują się cztery metalowe wsporniki montażowe. Używamy ich by zablokować korpus kominka na ścianie. Pamiętaj by robić to przy zdemontowanej szybie! Warto pamiętać o tym, by przy wyborze montażu częściowego otwór powinniśmy przygotować dopiero gdy kominek do nas dotrze. W instrukcji, którą znajdziemy przy kominku znajduje się tabelka z rzeczywistymi wymiarami, jaki powinien mieć otwór.

Sposób trzeci: Montaż kominka poprzez całkowita zabudowę w ścianie. W zestawie znajduje się 6 śrub. Użyj ich by zablokować urządzenie na ścianie poprzez przykręcanie ich do krzyży z obu stron. Pamiętaj by robić to przy zdemontowanej szybie! Warto pamiętać o tym, by przy wyborze montażu częściowego otwór powinniśmy przygotować dopiero gdy kominek do nas dotrze. W instrukcji, którą znajdziemy przy kominku znajduje się tabelka z rzeczywistymi wymiarami, jaki powinien mieć otwór.

Na co następnie warto zwrócić uwagę?

Na rodzaje palenisk. Możemy się spotkać z kominkami, które mają wymienne palenisko ( polana) na kryształki lub kamienie ewentualnie na same kryształki. Są też modele, które tego wymiennego paleniska nie mają. Sprzedający zawsze w opisie pisze czy kominek ma wymienne palenisko. Załącza również taką grafikę ( tutaj akurat z trzema możliwymi paleniskami do wyboru).

Rodzaje palenisk
Rodzaje palenisk

Przykładowym kominkiem z trzema paleniskami do wyboru jest np kominek Majestic

Przykładem kominka z dwoma paleniskami do wyboru jest np kominek Royal

Przykładem kominka z jednym paleniskiem do wyboru jest np kominek Albion

Oprócz zwrócenia uwagi na to jak możemy zawiesić nasz kominek oraz jakie paleniska kominek ten posiada warto również spojrzeć na rodzaje kominków do zawieszenia, mam tu na myśli podział na kominki z jedną szybą lub taki z aż trzema, ale ten podział opisze wam w następnej części.


#Kominkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *