Kominek elektryczny jako pomoc w osuszaniu budynków

Witajcie,

Czy wiedzieliście, że kominki elektryczne nie tylko mogą służyć do urozmaicenia wnętrza i dodania mu przyjemnego ciepła?

Nie dawno miałem przyjemność rozmawiać z osobą, która zajmuje się profesjonalnym osuszaniem budynków i dowiedziałem się, że można je wykorzystać jako pomoc do osuszania.

Zapytacie się jak? Jak kominek który ma funkcje estetyczne może przyczynić się do osuszenia budynków/pomieszczeń?

Odpowiedź jest naprawdę prosta.

By osuszanie miało jakikolwiek sens i przebiegało szybko i sprawie potrzebna jest odpowiednia temperatura w pomieszczeniu w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Wiele profesjonalnych firm osuszających podaje, że minimalna temperatura by można zacząć osuszanie nie powinna być niższa niż 12°C. Przy takiej temperaturze osuszanie może potrwać nawet i 30 dni. Przy temperaturze 25-27 °C czas osuszania wynosi średnio 14 dni. Jak widzicie jest on o połowę krótszy.

Jak wiadomo ciężko jest niekiedy utrzymać temperaturę 25-30°C (Bardzo ważne, aby górna granica temperatury (30 °C)  wewnątrz pomieszczeń nie została przekroczona, gdyż działałoby to destrukcyjnie na urządzenia, a co gorsza może uszkodzić tynki lub posadzki.), w szczególności jeśli budynki są w stanie surowym i dodatkowo do tego mamy za oknem brzydka jesienną lub zimową pogodę. I tutaj w tym momencie cale na biało wchodzą kominki elektryczne. Dzięki nim utrzymamy odpowiednią temperaturę pomieszczenia i skrócimy czas osuszania 🙂

Jak widzicie kominek elektryczny nie służy tylko do ozdoby ale też może pomóc przy pracach wykończeniowych 🙂

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

www.skuteczne-osuszanie.pl

#Kominkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *