Najnowszy TREND – duży kominek ścienny!

Kominek ścienny.
Jaki jest najnowszy trend wśród kominków elektrycznych?

Witam serdecznie po długiej nieobecności, którą muszę usprawiedliwić przedświątecznymi porządkami, później świętami, nowym rokiem, postanowieniami itp 🙂

Mimo mojej nieobecności trendy w kominkach elektrycznych szły do przodu.
Pojawiło się sporo nowych modeli u producentów Classic Flame jak i Aflamo! Nowe kominki stojące, proste klasyczne i piękne kominki ścienne.
W dzisiejszym artykule skupię się na kominkach ściennych, które wprost zwaliły mnie z nóg.

Majestic 72"

Majestic 72″

Producent Aflamo wypuścił na nasz rynek kominek ścienny o nazwie MAJESTIC. Jest to pięć kominków elektrycznych ściennych, które różnią się od siebie tylko i wyłącznie wymiarami:

KOMINEK ŚCIENNY MAJESTIC

KOMINKI ELEKTRYCZNE MAJESTIC

Patrząc na wymiary te kominki ścienne nie należą do małych, a szerokość 254 cm to jest totalny szok. Tak ogromnego kominka nie widziałem nigdy na oczy i byłem pewny ze 120 cm jest wystarczająco dużym rozmiarem.
Wyobrażacie sobie mieć tak ogromny kominek ścienny?:D
Producent nie tylko postarał się, aby pobić konkurencję rozmiarami, ale również zaskoczył mnie po raz drugi wymiennym środkiem kominka.
W tych modelach kominka ściennego jest możliwość zdjęcia szyby i zmieniania wnętrza kominka. W zakupionym zestawie otrzymujemy polana (drewienka), kryształki i kamienie. Pomysł wymiennego wnętrza bardzo zaimponował mojej osobie, gdyż lubię zmiany i wiele rzeczy mi się po prostu nudzi. Ten kominek ścienny dla mnie jest idealny. Jednego dnia włożę kamienie, innego kryształki, które w niesamowity sposób odbijają światło płomienia, a jeszcze innego dnia włożę polana.

Kominek ścienny Majestic płomień

Kominek Majestic płomień

Kolejną zaletą jest to, że można go zabudować. Kominki innych producentów są tylko i wyłącznie ścienne. Oznacza to, że muszą mieć dostęp do powietrza jak i muszą być odkryte wszelkie zawarte w nim kratki wentylacyjne. W modelu MAJESTIC Aflamo chwali się, że można go śmiało zabudować i nic nie powinno się wydarzyć. Dodatkowo posiada on funkcję, która pilnuje aby kominek się nie przegrzał.

Kominki te nie posiadają zbyt wiele funkcji dodatkowych, ale ich rozmiar wynagradza wszystko. Posiadają one trzy kolory płomienia, timer z regulacją czasu, regulację temperatury, panel dotykowy i oczywiście pilot. Nawet dla wymagających osób będzie on idealny.
Pobór mocy w tych kominkach przy samym efekcie płomienia różni się przy każdym z nich. Większe rozmiary kominka pobierają po prostu więcej mocy:

Majestic 50″ – 15W
Majestic 60″ – 15W
Majestic 65″ – 15W
Majestic 72″ – 20W
Majestic 100″ – 20 W

Przy efekcie grzania wszystkie z nich pobór mocy mają od 750/1500 W.

Co myślicie o tych kominkach? Imponuje Wam tak duży rozmiar kominków? Myślicie, że Aflamo wygryzie swoją konkurencję w kominkach ściennych np. tych które opisuje w tym artykule?

 

#Kominkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *